10 på topp

Norges Bueskytterforbund oppdaterer jevnlig listene på hvem som er Norges topp 10 beste bueskyttere gjennom sesongen i skiveskyting. Listene oppdateres manuelt, om du oppdager feil, send inn via skjemaet under.

Utendørs sesongen 2021 – 720 runde pr. 24.09.2021

Recurve Senior (70 m)

1Stian Spildrejorde Sverresborg651
2Hans Kristian HaakonsenJrSkudeneshavn643
3Simen S. Burhol Lillestrøm624
4Katrine Hillestad Stavanger613
5Haakon Haakonsen50Skudeneshavn609
6Ole Kristian Vikra HemnesSkudeneshavn608
7Anders Pettersen Oslo605
8Ralitsa Gencheve Sandefjord604
9Petter Rapphaug Sverresborg595
10Sander Roth Sandefjord594

Recurve Senior (60 M)

1Amalie StorelvKadTinden624
2Torjus Ovedal LandsvikKadStavanger623
3Ida Linnea BlindheimsvikKadStavanger614
4Haakon Haakosen50Skudeneshavn613
5Nicholas GrovKadFørde610
6Torje LudviksenKadTinden595
7Inger Margrethe HansenKadTønsberg589
8Jesper IngebrethsenKadStavanger569
9Filip Nordhagen-MartinsenKadEidsvoll568
10Ketil Mosbakk50Ullensaker563

Langbue Senior

1Kjell Håvar Huse50Harøy632
2Magne Andersen50Kristiansand620
3Kåre Lykseth50Sortland615
4Morten Sigvartsen Sørumsand611
5Per Ivar Pahlm50Bergen609
6Terje Schumann-Olsen50Bergen601
7Carl Andrè Dahl50Fana594
8Finn Erik Johansen Harstad588
8Daniel L. Andreasen Moss588
10Knut Neergaard50Drammen584

Instinkt senior

1Lars Erik Amundsen H.E.G667
2Svein Nikolaisen Tinden660
3Monicha Neergard50H.E.G654
4Rolf Inge Bryne50Kristiansand651
5Lars Martin TømmerhoelJrH.E.G650
6Lars Marius Sørlie Kongsvinger645
7Geir Tore Tjosaas Mæhle50H.E.G650
8Ole Joar Rundhaug Hamar637
9Heid Merete Godtlind SørlieKongsvinger628
10Linn Janie Nordby Kongsvinger624

Barebow Senior

1Stig Gøran Berget Sandefjord612
1Frank Roger Johsen Larvik587
3Torbjørn Klever Fana579
4Morten Andre Wraalsen Grenland579
5Anders Gran Tønsberg576
6Henrik Hoelgaard Bergen574
7Daniel Dwight Hatfield Oslo570
8Cecilie Skodje Vigra567
9Andrè Rutledal50Larvik565
10Gjermund Tomta Vigra532

Recurve Rekrutt

1Alexander AmbleDrammen684
2Victoria Kristine SelvikFørde625
3Ragne Marie FjeldheimUllensaker598
4Jeppe EkrannSarpsborg526
5Espen GrimeUllensaker516
6Sander SøbergHvaler498
7Synnøve BallestadGrenland479
8Rebekka B. BergundhagenUllensaker477
9Per Ivar WaageStavanger473
10Lage Helgedagsrud KaasaLarvik449

Compound rekrutt

1Askel FaugstadKlepp683
2Isabella StrandSverresborg609
3Guro Aurora Bakken DreyerHarstad592
4Marit BallestadGrenland567

Langbue Rekrutt

1Hans Gustav RefneHvaler578
2Sandra Alica TomåsLarvik554
3Marie Angvik JohansenMoss469
4Benjamin StoresundBergen441
5Helene LarsenLillestrøm440
6Henrik Slendal SigvartsenSørumsand244

Barebow Rekrutt

1Maiken Morgandatter EriksenKodal584
2Hans Gustav RefneHvaler578
3Sandra Alice TornåsLarvik530
4Benjamin StoresundBergen499
5Marie Angvik JohansenMoss336
6Theodor Odin Ness TellefsenOslo307
7Jon Aaron HaltbakkGoma160

Instinkt rekrutt

1Andeas BjerksethGrenland380
2Brage Hestvik ThorstensenGrenland188

 

Innendørs sesongen 2020-2021 pr 03.01.21

Recurve Senior 60 piler

1Hans Kristian HaakonsenKadSkudeneshavn587
2Martinus Grov Akkerhaugen582
3Sander Thorbjørnsen HasthiJrSarpsborg574
3Paul Andrè Hagen Tønsberg572
5Njål Åmås Klepp572
5Stian Spildrejordet Sverresborg570
7Thomas Waagen Sverresborg568
7Magnus Pilskog Stein Førde568
9Simen S. Burhol Lilestrøm566
10Sander RothJrSandefjord558

Recurve Senior 30 piler

1Thomas Waangen Sverresborg282
1Eilif Eriksen Tinden282
3Stian Spildrejorde Sverresborg280
4Jon-Arne Storelv Tinden278
4Torjus Ovedal LandsvikKadStavanger278
6Sander RorhJrSandedjord273
7Amalie StorelvKadTinden269
8Petter Raphaug Sverresborg267
9Torje LudviksenKadTinden266
10Lillian Skamsar Sverresborg258

Compound Senior 60 piler

1Anders FaugstadJrKlepp596
2Eivind Lie Klepp586
3Trym IsnesJrTønsberg582
4Mads Haugseth Yrjar583
5Odd Kjetil Hjelanes Tustna580
6Stian Sannerud Vidar576
7Øyvind Norbø Sandefjord575
8Jørgen Skeie Johansen Kristiansand574
9Jørgen Skeie Johansen Kristiansand573
10Sander Berner FigvedJrKlepp571
10Ole Jørgen Holte Bergen571
10Roy Westerheim50Skudeneshavn571

Compound senior 30 piler

1Mads Haugseth Yrjar291
2Odd Kjetil Hjelanes Tusna288
3Grazvydas Gudziunas Yrjar285
3Marius Rogstad Sverresborg283
5Yngve Sørensen50Havørn282
5Thomas Calvert Fløya282
7Geir Waagen Sverresborg281
7Yuri Makassiouk Vigra281
9Øyvind Nordbø Sandefjord279
10Kristine Storelv Tinden278

Langbue Senior 60 piler

1Sven-Ove Johansen50Harstad516
2Stein Anzjøen50Klepp507
2Magne Andersen50Kristiansand505
4Finn Erik Johansen Harstad498
5Ulf Hansen50Moss495
6Daniel L. Andreassen Moss495
7Per Ivar Pahlm50Fjordane480
8Trond Kvitnes50Moss465
9Line Christiansen50Moss464
10Tore Linde-Nielsen50Skrim437

Langbue Senior 30 piler

1Finn Erik Johansen Harstad275
2Lidia Kouzguinova50Vigra260
3Svein-Ove Johansen50Harstad254
4Odd Arne Langeland50Ålesund250
5Inge Fagerheim50Vigra242
6Per Bjørn Rørvik50Vigra216
7Knut Støbakk50Vigra215
8Knut-Inge Johnsen50Fana205

Barebow senior 60 piler

1Terje Bøe50Sandefjord533
2Frank Roger Johnsen Larvik513
3Janne Møinichen BrandtzægBergen503
4Johny Sandbæk50Sandefjord497
5Henrik Hoelgård Bergen492
6Elfrid Berntsen Grenland483
7Morten Àndre Wraalsen Grenland483
8Andrè Asmundsen Larvik474
9Torbjørn Klever Fana468
10Steinar Gaasholt50Sandefjord459

Barebow senior 30 piler

1Terje Bøe50Sandefjord260
2Gjermund Tomta Vigra255
3Maxim Makassiouk Vigra250
4Henrik Hoelgaard Bergen249
5Cesilie Skodje Vigra243
6Johny Sandbæk50Sandefjord241
7Frank Roger Johnsen Larvik234
8Andrè Asmundsen Larvik233
9Torbjørn Klever Fana228
10August Brian Hagen FagerheimVigra224

Instinkt Senior 60 piler

1Lars Erik Amundsen H.E.G.537
2Kjetil A. Danevad Kristiansand532
3Linda Cathrine Herud H.E.G.530
4Monicha Nergaard50H.E.G.515
5Svein Nikolaisen Tinden512
6Håvard Sandnes H.E.G.510
7Karl Persson H.E.G.509
8Geir Tore Mæhle Tjosaas50Sverresborg508
9Espen Ødegård H.E.G.500
10Wictor Hoff50Fana497

Instinkt Senior 30 piler

1Lars Erik Amundsen H.E.G272
2Svein Nikolaisen Tinden268
3Geir Tore Mæhle Tjosaas50Sverresborg262
4Victor Hoff50Fana260
5Håvard Sandnes H.E.G255
6Monicha Nergaard50H.E.G250
7Kjerstin Hoff50Fana248
8Linda Cathrine Heerud H.E.G248
9Magnar Tøsdal50Fana247
10Bent Ove Kjelsberg50H.E.G246

Recurve Rekrutt 60 piler

1Alexander AmbleDrammen552
2Joakim FlatebyLillestrøm535
3Line LøeDrammen522
4Per Ivar WaageStavanger500
5Simon SkogøyBodø492
6Victoria Kristine SelvikFørde486
7Ragne Marie FjeldheimUllensaker462
8Ketil MønFana457
9Håkon SollundSørfold456
10Selin BoyarLillestrøm424

Recurve Rekrutt 30 piler

1Alexander AmbleDrammen278
2Victoria Kristina SelvikFørde271
3Ketil MønFana252
4Per Ivar WaageStavanger250
5Hannaha Mjånes AndreassenFlaktveit214
6Lage Helgedagsrud KaasaLarvik213
7Runar Lanes TønnesenHarstad209
8Amalie Vikestrand AspaugFana206
9Mika Aanstad JakobsebHarstad172
10JanTomkiewiczFørde96

Compound rekrutt 60 piler

1Askel FaugstadKlepp570

Compound rekrutt 30 piler

1Askel FaugstadKlepp268

Barebow Rekrutt 60 piler

1Iselin Elisabeth R. JegtebergBergen447
2Benjamin StoresundBergen416
3Theodar Odin Ness TellefsenOslo321
4Marie Angvik JohansenMoss296

Barebow Rekrutt 30 piler

1Alette Bangor AndreassenÅlesund218

3D skyting – 2021 pr 24.09.2021

Compound

1Atle Helland50Kvinnherad50510,52
2Helge Ørteigen Goma50510,52
3Ole Jørgen Holte Bergen50310,48
4Eddie Anskar Øyen Laugen50310,48
5Lars Berg50Solør50210,46
6Mads Haugseth Yrjar49310,27
7Eivind Lie Klepp49110,23
8Roger Eilertsen50Vidar48610,12
9Marius Rogstad Sverresborg48210,04
10Franck Martin Hansen Eidsvoll4799,98

Recurve

1Sigmund Lindberget50Elverum4499,35
2Stian Spildrejorde Sverresborg4409,17
3Petter Raphaug Sverresborg4298,94
4Sander Orset StrandJrGoma4188,71
5Bjørn Reinhardt Søgnen50Eidsvoll4108,54
6Espen Trøen Lillehammer3707,71
7Isabella Mittet SætherJrGoma3617,52
8Simen MæhleJrGoma3056,35

Barebow

1Lars Marius Sørlie Kongsvinger4649,67
2Erik Russel Roberts50Drammen4339,02
3Pål Messenlien Lillehammer3978,27
4Jørn Ronny Søgård Solør3898,10
5Victor Archer Hoff50Fana3737,77
6Heidi Merete Godtlund SørlieKongsvinger4647,73
7Ivar Jarl Meisal Pedersen Goma3697,69
8Frank Baller50Ås3687,67
9Monica Betten Goma3657,60
9Bjørn Reinehardt Søgnen50Eidsvoll3627,54

Instinkt

1Terje Bakke50Kvinnherad4509,38
2Bjørn Storøien50Fjordane4479,31
3Ola Klåpbakken50Laugen4359,06
4Lars Erik Amundsen H.E.G.4298,94
5Trond Hagrup50Laugen4258,85
6Asle Morten Odden Land4228,79
7Sven Hellwig Molde4048,42
8Rolf Inge Bryne50Kristiansand4038,40
9Ingunn Huse50Harøy4028,38
10Monicha Nergaard50H.E.G.3878,06

Langbue

1Per Ivar Pahlm50Bergen4258,85
2Kjell Håvar Huse50Harøy3717,73
3Øystein Larsen50Solør3707,71
4Morten Sigvatsen Sørumsand3597,48
5Stein Anzjøn50Klepp3577,44
6Meho Sortland Lillehammer3527,33
7Hans Torslett Surnadal3427,12
8Knut Neergaard50Drammen3407,08
9Tor Børrud50Lillestrøm3397,06
10Odd Arne Langeland Ålesund3356,98
10Jan Roger Jerpåsen50Drammen3356,98

Buejeger

1Frank Hansen50Solør49110,23
2Ernst Thorkildsen50Solør4799,98
3Milos Ament50Hamar4769,92
4Taisto Erkinharju50Kvinnherad4689,75
5Aun Egil Vikør50Hardanger4639,65
6Rune Soldal Hardanger4339,02
6Hendrik Rydberg Kvinnherad458,85
8Henrik Tidemann Thoresen Fana4198,79
9Gunnar Sætersmoen50Solør4198,73
10Nils Erik Bjønerud Land3938,19

Compound rekrutt

1Alexander SoldalHardanger4419,19
2Guro Aurora Bakken DreyerHarstad3868,04

Barebow rekrutt

1Håkon Fagerland ØgaardFana3046,33
2Benjamin StoresundBergen2384,96

Recurve rekrutt

1Runar Lanes TønnesenHarstad3226,71
2Elias Hansen-TørnesHarstad2294,77
3Mika Aanstad JakobsenHarstad1653,44

Instinkt rekrutt

1Vilde Amalie LarsenLillehammer1382,88

Innendørs sesongen 2019-2020

Recurve Senior 60 piler

1Paul Andre Hagen Sandefjord Bueskyttere584
1Sander ThorbjørnsenJr.Sarpsborg Bueskytterklubb584
3Simen B. Burhol Lillestrøm & Omegn Bueskyttere582
4Hans Kristian HaakonsenKadSkudeneshavn Bueskytterklubb572
5Magnus Pilskog Stein Førde Bogeskyttarklubb571
6Stian Spildrejorde Sverresborg Bueskyttere569
7Wanja M- Richardsen Tønsberg568
8Jon Arne Storelv Tinden565
9Katrine HillestadJr.Stavanger565
10Brigitta C.B. Brueland Sandefjord564

Recurve Senior 30 piler

1Paul Andre Hagen Tønsberg291
1Sander Thorbjørnsen HasthiJrSarpsborg291
3Hans Kristian HaakonsenKadSkudeneshavn286
3Jørgen Aarhaug Sørumsand286
5Laila Fevang Tønsberg284
6Ole Petter Willassen Fredrikastad283
6Marie Gulland Fredrikastad283
6Simen Borhol Lillestrøm283
6Geir Klingenberg Rana283
10Katrine HillestadJrStavanger282
10George Refseth50Oslo282

Compound Senior 60 piler

1Anders FaugstadJr.Klepp598
2Njål Åmås Klepp594
3Runa Grydeland Klepp592
4Mads Haugseth Yrjar590
4Morten Bøe Sandefjord590
6Eivind Lie Klepp588
7Sander  Berner FigvedKadKlepp586
8Oddmund Tjentland Klepp585
9Odd Kjetil Hjelanes Tustna581
10Trym IsnesJr.Tønsberg580

Compound senior 30 piler

1Anders FaugstadJrKlepp297
2Njål Åmås Klepp296
2Morten Bøe Sandefjord296
4Sander Berner FigvedKadKlepp294
5Atle Helland50Kvinnherad291
6Marius Rogstad Sverresborg289
7Yuri Makassiouk Vigra288
7Tommy Figved Klepp288
7Jørgen Skeie Johansen Kristiansand288
10Marthe Ludviksen Tinden286
10Runa Grydeland Klepp286
10Stian Sannerud Vidar286

Langbue Senior 60 piler

1Finn Erik Johansen Harstad529
2Inge Fagerheim Vigra525
2Sven-Ove Johansen50Harstad517
4Johny Bergestuen50Klepp517
4Inge Fagerheim50Vigra513
4Knut Neergaard50Drammen513
6Morten Sigvartsen Sørumsand513
6Per Ivar Pahlm50Fjordane512
9Ulf Hansen50Moss512
10Stein Anzjøn50Klepp510

Langbue Senior 30 piler

1Finn Erik Johansen Harstad273
2Morten Sigvartsen Sørumsand265
3Kjell Ivar Huuse50Harøy263
4Sven-Ove Johansen Harstad261
5Knut Neegaard50Drammen259
6Inge Fagerheim Vigra258
7Lidia Kouzgunova Vigra253
8Ulf Hansen50Moss252
9Tor Børud50Lillestrøm249
9Bjørn Ivar Kampen50Harstad246

Barebow senior 60 piler

1Terje Bøe50Sandefjord548
2Stig Gøran Berget Sandefjord546
3Janne Møinichen Brandtzæg Bergen534
4Anders Gran Tønsberg519
4Arthur Hustveit Fana516
6Frank Roger Johnsen Larvik516
7Johny Sandbæk50Sandefjord511
8Andre Rutledal50Larvik508
9Steinar Graasholt Sandefjord504
9Lars Martin Sørli Kongsvinger504

Barebow senior 30 piler

1Stig Gøran Berget Sandefjord280
2Terje Bøe Sandefjord279
3Rune Henning Edvardsen50Hvaler266
4Lars Marius Sørlie Kongsvinger257
5Tom Halvorsen50Bergen256
5Anders Gran  Tønsberg256
7Andreas Helgesen Sarpsborg255
8Morten Andre Wraalsen Grenland253
9Frank Roger Johansen Larvik252
10Ceilie Skodje Vigra250

Instinkt Senior 60 piler

1Svein Nikolaisen Tinden553
2Stig Gøran Berget Sandefjord548
3Terje Bakke50Kvinnherad542
4Kjetil A.Danevad Kristiansand540
5Lars Erik Amundsen H.E.G.539
6Trond  Hagrup50Laugen537
6Steinar Gaasholt50Sandefjord537
8Jon Kåre Bækkelund Lyngdal528
9Hans Einar Holmedal Kvinnherad526
10Rolf Inge Bryne50Kristiansand522

Instinkt Senior 30 piler

1Svein Nikolaisen Tinden281
2Steinar Grasholt50Sandefjord272
2Ketil A. Danevod Kristiansand272
4Terje Bakke Kvinnherad261
4Lars Erik Amundsen H.E.G.261
4Trond Hagrup50Laugen261
7Heidi Merete Godtlund SørlieKongsvinger259
8Kjerstin Hoff50Fana257
8Rolf Inge Bryne50Kristiansand257
10Frank Johnsen Kvinnherad256
10Ingunn Huuse50Harøy256

Recurve Rekrutt 60 piler

1Inger Magrethe HansenTønsberg571
2Emil BorgåsSarpsborg559
3Maxmin MakassioukVigra545
4Maren WraalsenGrenland538
4Victoria Kristine SelvikFørde538
6Julie Bratland HustveitFana537
7Guro AuroraBakken DreyerHarstad534
8Alexander AmbleDrammen522
9Joakim FlatebyLillestrøm519
10Henriette EnoksenHarstad511
10Veslemøy GjelsvikVestnes511

Recurve Rekrutt 30 piler

1Tilde Wahl HansenAskim288
2Emil BorgaasSarpsborg286
3Maren WraalsenGrenland281
3Heriette EnoksenHarstad281
5Ida Linnea BlindheimsvikVigra278
6Maxim MakassioukVigra277
7Joakim FlatebyLillestrøm272
8Ragna Marie FjeldheimUllensaker263
10Oda Emilie FjeldheimUllensaker251
10Veslemøy GjelsvikVestnes251

Compound rekrutt 60 piler

1Aksel FaugstadKlepp566
2Børge LølandKlepp557
3Sunniva FurnesValnesfjord553
4Victoria Berner FigvedKlepp532
5Gro Aurora Bakken DreyerHarstad508
6Ragna Maridatter BangValnesfjord475
7Odin ThomassønValnesfjord439
8Anders Wennemo SandbakkenSkreia391

Compound rekrutt 30 piler

1Aksel FaugstadKlepp260
2Victoria Berner FigvedKlepp257

Instinkt Rekrutt 60 piler

1Synnøve BallestadGrenland439
2Marit BallestadGrenland407

Barebow Rekrutt 30 piler

1Magnus JensenVestnes231
2Håkon Fagerland ØgaardFana227
3Alette Bangor AndreassenÅlesund220
3Robin Spydevold KarlsenFredrikstad220
5Hans Gustav RefneHvaler214
6Mina AndersenLarvik209
7Ingvild Langerud RøedMoss193
8Stine  Haagstrøm KnappSverresborg183
9Jaydon Santos GjelstenVestnes155
10Nathalie Didriksen KjønnøGoma100

Ser du en feil?