10 på topp

Norges Bueskytterforbund oppdaterer jevnlig listene på hvem som er Norges topp 10 beste bueskyttere gjennom sesongen i skiveskyting. Listene oppdateres manuelt, om du oppdager feil, send inn via skjemaet under.

Utendørs sesongen 2020 – 720 runde

Recurve Senior

Compound Senior

Langbue Senior

Instinkt senior

Barebow Senior

Recurve Rekrutt

Compound rekrutt

Langbue Rekrutt

Barebow Rekrutt

Instinkt rekrutt

Innendørs sesongen 2019-2020

Recurve Senior 60 piler

1Paul Andre Hagen Sandefjord584
1Sander ThorbjørnsenJr.Sarpsborg584
3Simen B. Burhol Lillestrøm582
4Hans Kristian HaakonsenKadSkudeneshavn572
5Magnus Pilskog Stein Førde571
6Stian Spildrejorde Sverresborg569
7Wanja M- Richardsen Tønsberg568
8Jon Arne Storelv Tinden565
9Katrine HillestadJr.Stavanger565
10Brigitta C.B. Brueland Sandefjord564

Recurve Senior 30 piler

1Paul Andre Hagen Tønsberg291
1Sander Thorbjørnsen HasthiJrSarpsborg291
3Hans Kristian HaakonsenKadSkudeneshavn286
3Jørgen Aarhaug Sørumsand286
5Laila Fevang Tønsberg284
6Ole Petter Willassen Fredrikastad283
6Marie Gulland Fredrikastad283
6Simen Borhol Lillestrøm283
6Geir Klingenberg Rana283
10Katrine HillestadJrStavanger282
10George Refseth50Oslo282

Compound Senior 60 piler

1Anders FaugstadJr.Klepp598
2Njål Åmås Klepp594
3Runa Grydeland Klepp592
4Mads Haugseth Yrjar590
4Morten Bøe Sandefjord590
6Eivind Lie Klepp588
7Sander  Berner FigvedKadKlepp586
8Oddmund Tjentland Klepp585
9Odd Kjetil Hjelanes Tustna581
10Trym IsnesJr.Tønsberg580

Compound senior 30 piler

1Anders FaugstadJrKlepp297
2Njål Åmås Klepp296
2Morten Bøe Sandefjord296
4Sander Berner FigvedKadKlepp294
5Atle Helland50Kvinnherad291
6Marius Rogstad Sverresborg289
7Yuri Makassiouk Vigra288
7Tommy Figved Klepp288
7Jørgen Skeie Johansen Kristiansand288
10Marthe Ludviksen Tinden286
10Runa Grydeland Klepp286
10Stian Sannerud Vidar286

Langbue Senior 60 piler

1Finn Erik Johansen Harstad529
2Inge Fagerheim Vigra525
2Sven-Ove Johansen50Harstad517
4Johny Bergestuen50Klepp517
4Inge Fagerheim50Vigra513
4Knut Neergaard50Drammen513
6Morten Sigvartsen Sørumsand513
6Per Ivar Pahlm50Fjordane512
9Ulf Hansen50Moss512
10Stein Anzjøn50Klepp510

Langbue Senior 30 piler

1Finn Erik Johansen Harstad273
2Morten Sigvartsen Sørumsand265
3Kjell Ivar Huuse50Harøy263
4Sven-Ove Johansen Harstad261
5Knut Neegaard50Drammen259
6Inge Fagerheim Vigra258
7Lidia Kouzgunova Vigra253
8Ulf Hansen50Moss252
9Tor Børud50Lillestrøm249
9Bjørn Ivar Kampen50Harstad246

Barebow senior 60 piler

1Terje Bøe50Sandefjord548
2Stig Gøran Berget Sandefjord546
3Janne Møinichen BrandtzægBergen534
4Anders Gran Tønsberg519
4Arthur Hustveit Fana516
6Frank Roger Johnsen Larvik516
7Johny Sandbæk50Sandefjord511
8Andre Rutledal50Larvik508
9Steinar Graasholt Sandefjord504
9Lars Martin Sørli Kongsvinger504

Barebow senior 30 piler

1Stig Gøran Berget Sandefjord280
2Terje Bøe Sandefjord279
3Rune Henning Edvardsen50Hvaler266
4Lars Marius Sørlie Kongsvinger257
5Tom Halvorsen50Bergen256
5Anders Gran  Tønsberg256
7Andreas Helgesen Sarpsborg255
8Morten Andre Wraalsen Grenland253
9Frank Roger Johansen Larvik252
10Ceilie Skodje Vigra250

Instinkt Senior 60 piler

1Svein Nikolaisen Tinden553
2Stig Gøran Berget Sandefjord548
3Terje Bakke50Kvinnherad542
4Kjetil A.Danevad Kristiansand540
5Lars Erik Amundsen H.E.G.539
6Trond  Hagrup50Laugen537
6Steinar Gaasholt50Sandefjord537
8Jon Kåre Bækkelund Lyngdal528
9Hans Einar Holmedal Kvinnherad526
10Rolf Inge Bryne50Kristiansand522

Instinkt Senior 30 piler

1Svein Nikolaisen Tinden281
2Steinar Grasholt50Sandefjord272
2Ketil A. Danevod Kristiansand272
4Terje Bakke Kvinnherad261
4Lars Erik Amundsen H.E.G.261
4Trond Hagrup50Laugen261
7Heidi Merete Godtlund SørlieKongsvinger259
8Kjerstin Hoff50Fana257
8Rolf Inge Bryne50Kristiansand257
10Frank Johnsen Kvinnherad256
10Ingunn Huuse50Harøy256

Recurve Rekrutt 60 piler

1Inger Magrethe HansenTønsberg571
2Emil BorgåsSarpsborg559
3Maxmin MakassioukVigra545
4Maren WraalsenGrenland538
4Victoria Kristine SelvikFørde538
6Julie Bratland HustveitFana537
7Guro AuroraBakken DreyerHarstad534
8Alexander AmbleDrammen522
9Joakim FlatebyLillestrøm519
10Henriette EnoksenHarstad511
10Veslemøy GjelsvikVestnes511

Recurve Rekrutt 30 piler

1Tilde Wahl HansenAskim288
2Emil BorgaasSarpsborg286
3Maren WraalsenGrenland281
3Heriette EnoksenHarstad281
5Ida Linnea BlindheimsvikVigra278
6Maxim MakassioukVigra277
7Joakim FlatebyLillestrøm272
8Ragna Marie FjeldheimUllensaker263
10Oda Emilie FjeldheimUllensaker251
10Veslemøy GjelsvikVestnes251

Compound rekrutt 60 piler

1Aksel FaugstadKlepp566
2Børge LølandKlepp557
3Sunniva FurnesValnesfjord553
4Victoria Berner FigvedKlepp532
5Gro Aurora Bakken DreyerHarstad508
6Ragna Maridatter BangValnesfjord475
7Odin ThomassønValnesfjord439
8Anders Wennemo SandbakkenSkreia391

Compound rekrutt 30 piler

1Aksel FaugstadKlepp260
2Victoria Berner FigvedKlepp257

Instinkt Rekrutt 60 piler

1Synnøve BallestadGrenland439
2Marit BallestadGrenland407

Barebow Rekrutt 30 piler

1Magnus JensenVestnes231
2Håkon Fagerland ØgaardFana227
3Alette Bangor AndreassenÅlesund220
3Robin Spydevold KarlsenFredrikstad220
5Hans Gustav RefneHvaler214
6Mina AndersenLarvik209
7Ingvild Langerud RøedMoss193
8Stine  Haagstrøm KnappSverresborg183
9Jaydon Santos GjelstenVestnes155
10Nathalie Didriksen KjønnøGoma100

Ser du en feil?