10 på topp

Norges Bueskytterforbund oppdaterer jevnlig listene på hvem som er Norges topp 10 beste bueskyttere gjennom sesongen i skiveskyting. Listene oppdateres manuelt, om du oppdager feil, send inn via skjemaet under.

Innendørs sesongen 2020-2021 pr 03.01.21

Recurve Senior 60 piler

1Hans Kristian HaakonsenKadSkudeneshavn587
2Martinus GrovAkkerhaugen582
3Sander Thorbjørnsen HasthiJrSarpsborg574
3Paul Andrè HagenTønsberg572
5Njål ÅmåsKlepp572
5Stian SpildrejordetSverresborg570
7Thomas WaagenSverresborg568
7Magnus Pilskog SteinFørde568
9Simen S. BurholLilestrøm566
10Sander RothJrSandefjord558

Recurve Senior 30 piler

1Thomas WaangenSverresborg282
1Eilif EriksenTinden282
3Stian SpildrejordeSverresborg280
4Jon-Arne StorelvTinden278
4Torjus Ovedal LandsvikKadStavanger278
6Sander RorhJrSandedjord273
7Amalie StorelvKadTinden269
8Petter RaphaugSverresborg267
9Torje LudviksenKadTinden266
10Lillian SkamsarSverresborg258

Compound Senior 60 piler

1Anders FaugstadJrKlepp596
2Eivind LieKlepp586
3Trym IsnesJrTønsberg582
4Mads HaugsethYrjar583
5Odd Kjetil HjelanesTustna580
6Stian SannerudVidar576
7Øyvind NorbøSandefjord575
8Jørgen Skeie JohansenKristiansand574
9Jørgen Skeie JohansenKristiansand573
10Sander Berner FigvedJrKlepp571
10Ole Jørgen HolteBergen571
10Roy Westerheim50Skudeneshavn571

Compound senior 30 piler

1Mads HaugsethYrjar291
2Odd Kjetil HjelanesTusna288
3Grazvydas GudziunasYrjar285
3Marius RogstadSverresborg283
5Yngve Sørensen50Havørn282
5Thomas CalvertFløya282
7Geir WaagenSverresborg281
7Yuri MakassioukVigra281
9Øyvind NordbøSandefjord279
10Kristine StorelvTinden278

Langbue Senior 60 piler

1Sven-Ove Johansen50Harstad516
2Stein Anzjøen50Klepp507
2Magne Andersen50Kristiansand505
4Finn Erik JohansenHarstad498
5Ulf Hansen50Moss495
6Daniel L. AndreassenMoss495
7Per Ivar Pahlm50Fjordane480
8Trond Kvitnes50Moss465
9Line Christiansen50Moss464
10Tore Linde-Nielsen50Skrim437

Langbue Senior 30 piler

1Finn Erik JohansenHarstad275
2Lidia Kouzguinova50Vigra260
3Svein-Ove Johansen50Harstad254
4Odd Arne Langeland50Ålesund250
5Inge Fagerheim50Vigra242
6Per Bjørn Rørvik50Vigra216
7Knut Støbakk50Vigra215
8Knut-Inge Johnsen50Fana205

Barebow senior 60 piler

1Terje Bøe50Sandefjord533
2Frank Roger JohnsenLarvik513
3Janne Møinichen BrandtzægBergen503
4Johny Sandbæk50Sandefjord497
5Henrik HoelgårdBergen492
6Elfrid BerntsenGrenland483
7Morten Àndre WraalsenGrenland483
8Andrè AsmundsenLarvik474
9Torbjørn KleverFana468
10Steinar Gaasholt50Sandefjord459

Barebow senior 30 piler

1Terje Bøe50Sandefjord260
2Gjermund TomtaVigra255
3Maxim MakassioukVigra250
4Henrik HoelgaardBergen249
5Cesilie SkodjeVigra243
6Johny Sandbæk50Sandefjord241
7Frank Roger JohnsenLarvik234
8Andrè AsmundsenLarvik233
9Torbjørn KleverFana228
10August Brian Hagen FagerheimVigra224

Instinkt Senior 60 piler

1Lars Erik AmundsenH.E.G.537
2Kjetil A. DanevadKristiansand532
3Linda Cathrine HerudH.E.G.530
4Monicha Nergaard50H.E.G.515
5Svein NikolaisenTinden512
6Håvard SandnesH.E.G.510
7Karl PerssonH.E.G.509
8Geir Tore Mæhle Tjosaas50Sverresborg508
9Espen ØdegårdH.E.G.500
10Wictor Hoff50Fana497

Instinkt Senior 30 piler

1Lars Erik AmundsenH.E.G272
2Svein NikolaisenTinden268
3Geir Tore Mæhle Tjosaas50Sverresborg262
4Victor Hoff50Fana260
5Håvard SandnesH.E.G255
6Monicha Nergaard50H.E.G250
7Kjerstin Hoff50Fana248
8Linda Cathrine HeerudH.E.G248
9Magnar Tøsdal50Fana247
10Bent Ove Kjelsberg50H.E.G246

Recurve Rekrutt 60 piler

1Alexander AmbleDrammen552
2Joakim FlatebyLillestrøm535
3Line LøeDrammen522
4Per Ivar WaageStavanger500
5Simon SkogøyBodø492
6Victoria Kristine SelvikFørde486
7Ragne Marie FjeldheimUllensaker462
8Ketil MønFana457
9Håkon SollundSørfold456
10Selin BoyarLillestrøm424

Recurve Rekrutt 30 piler

1Alexander AmbleDrammen278
2Victoria Kristina SelvikFørde271
3Ketil MønFana252
4Per Ivar WaageStavanger250
5Hannaha Mjånes AndreassenFlaktveit214
6Lage Helgedagsrud KaasaLarvik213
7Runar Lanes TønnesenHarstad209
8Amalie Vikestrand AspaugFana206
9Mika Aanstad JakobsebHarstad172
10JanTomkiewiczFørde96

Compound rekrutt 60 piler

1Askel FaugstadKlepp570

Compound rekrutt 30 piler

1Askel FaugstadKlepp268

Barebow Rekrutt 60 piler

1Iselin Elisabeth R. JegtebergBergen447
2Benjamin StoresundBergen416
3Theodar Odin Ness TellefsenOslo321
4Marie Angvik JohansenMoss296

Barebow Rekrutt 30 piler

1Alette Bangor AndreassenÅlesund218

Utendørs sesongen 2020 – 720 runde pr. 20.08.2020

Recurve Senior

1Martinus GrovAkkerhaugen Bueskyttere654
2Sander Thorbjørnen HasthiSarpsborg Bueskyttere649
3Stian SpildrejordeSverresborg Bueskyttere630
4Njål ÅmåsKlepp Bueskyttere627
5Haakon Haakonsen50Skudeneshavn Bueskytterklubb619
6Sander RothSandefjord Bueskyttere615
7Line Blomen RidderstrømKlepp Bueskyttere608
8George Refseth50Oslo Bueskyttere601
9Petter RaphaugSverresborg Bueskyttere596
10Ole Kristian Vikra HemnesSkudeneshavn Bueskytterklubb589

Compound Senior

1Anders FaugstadKlepp Bueskyttere715
2Oddbjørn TjentlandKlepp Bueskyttere707
3Mads HaugsethYrjar IL Bueskyttergruppe703
4Sander Berner FigvedJrKlepp Bueskyttere701
5Trym IsnesJrTønsberg & Omegn Bueskyttere699
6Odd Kjetil HjelanesTustna IL Bueskyttergruppe689
7Tommy Figved Klepp Bueskyttere688
8Stian SanderudSK Vidar Bueskyttergruppe686
9Roger EilertsenOslo Bueskyttere680
10Roy WesterheimSkudeneshavn Bueskytterklubb672
10Marius Kramer HaslestadBærum & Omegn Bueskyttere672

Langbue Senior

1Magne Andersen50Kristiansand Bueskyttere624
2Johnny Bergestuen50Klepp Bueskyttere622
3Stein Anzjøn50Klepp Bueskyttere616
4Kjell Håvar Huse50Harøy Bueskyttere609
5Finn Erik JohansenHarstad Bueskyttere608
6Inge Fagerheim50Vigra IL Bueskyttergruppe600
7Bente huuseLillehammer Bueskyttere599
8Sven-Ole Johansen50Harstad Bueskyttere595
9Morten SigvardsenSørumsand IL Bueskyttergruppe591
10Per Ivar Pahlm50Fjordane Bogeskyttarklubb581

Instinkt senior

1Kjetil A. DanevadKristiansand Bueskyttere648
2Terje Bakke50Kvinnherad Bogeskyttarklubb646
3Lars Marius SørlieKongsvinger Bueskyttere641
4Rolf Inge Bryne50Kristiansand Bueskyttere641
5Svein NikolaisenTinden Bueskytterklubb638
6Kjerstin Hoff50Fana Bueskytterklubb635
7Trond Hagrup50Laugen Bueskyttere634
8Ingunn Huse50Harøy Bueskyttere634
9Heidi Merete Godlund SørlieKongsvinger Bueskyttere629
10Atle Morten OddenLand Bueskytterklubb619

Barebow Senior

1Terje Bøe50Sandefjord624
2Morten WraalsenGrenland585
3Torbjørn KleverFana584
4Arthur HustveitFana581
5Frank Roger JohnsenLarvik572
6Anders GranTønsberg571
7Lars Marius SørliKongsvinger571
8Cecilie SkodjeVigra569
9Hans TorslettSurnadal562
10Espen LoddenFana545

Recurve Rekrutt

1Joakim FlatebyLillestrøm & Omegn Bueskyttere624
2Alexander AmbleDrammen Bueskyttere605
3Maxim MakassioukVigra IL Bueskyttergruppe582
4Emil BorgaasSarpsborg Bueskyttere581
5Veslemøy GjelsvikVestnes Bueskyttere567
6Per Ivar WaageStavanger Bueskyttere536
7Henriette EnoksenHarstad Bueskyttere518
8Victoria Kristine SelvikFørde Bogeskyttarklubb518
9Tilda StenslandKristiansand Bueskyttere513
10Ragne Marie FjeldheimUllensaker Bueskyttere495

Compound rekrutt

1Askel FaugstadKlepp Bueskyttere667
2Adele StorelvTinden Bueskytterklubb666
3Kim Andre EngvikTustna IL Bueskyttergruppe416

Langbue Rekrutt

1Solveig EngvollKristiansand Bueskyttere450

Barebow Rekrutt

1Benjamin StoresundFana Bueskytterklubb575
2Håkon Fagerland ØdegaardFana Bueskytterklubb527
3Alette Bangor AndreassenÅlesund Bueskyttere522
4Theodor Odin Ness TellefsenOslo Bueskyttere473
5Lage Helgedagsrud KaasaOslo Bueskyttere407

Instinkt rekrutt

1Stine Zulani StortvedtFana Bueskytterklubb467

3D skyting – 2020 pr 20.08.2020

Compound

1Eddie Asgeir ØyenLaugen Bueskytterklubb10,562
2Atle Helland50Kvinnherad Bogeskyttarklubb10,437
3Lars Berg50Solør Bueskyttere10,416
4Helge ØstengenGoma IL Bueskyttergruppe10,354
5Bjørn SyversenKongsvinger Bueskyttere10,229
6Svein Stian Melgård50Kongsvinger Bueskyttere10,083
7Milos Arent50Hamar & Omegn Bueskyttere9,958
7Trond HelleHardanger Bogeskyttarklubb9,833
9Odd Kjetil HjelanesTustna IL Bueskyttergruppe9,791
10Roger Eilertsen50SK Vidar Bueskyttergruppe9,708

Recurve

1Simen BurholLillestrøm & Omegn Bueskyttere9,937
2Stian SpildrejordetSverresborg Bueskyttere9,437
3Petter RaphaugSverresborg Bueskyttere9,375
4Per Olav Rsås50Sarpsborg Bueskyttere9,125
5Sander Strand OrsethGoma IL Bueskyttere8,625
6Bjørn Reinhardt Søgnen50Eidsvoll Bueskyttere8,500
7Kåre Lykseth50Sortland Bueskyttere8,458
8Filip Nordhageen-MartinsenJrEidsvoll Bueskyttere8,125
9Linda J.BasinskiLillestrøm & Omegn Bueskyttere8,104
10Espen TrøenLillehammer Bueskytterklubb7,900

Barebow

1Lars Martin SørlieSolør Bueskyttere9,479
2Stig Gøran BergetSandefjord Bueskyttere9,208
3Tom HalvorsenBergen Bueskyttere8,729
4Frank Baller50Ås Bueskyttere8,625
5Janne Mønichen BrandtzægBergen Bueskyttere8,500
6Victor Hoff50Fana Bueskytterklubb8,229
7Pål MessenlienLillehammer Bueskyttere8,125
8Jørn Ronny SørgårdSolør Bueskyttere8,062
9Jørn HovlandDrammen Bueskyttere8,000
10Orsolya CsakvariSandefjord Bueskyttere7,916

Instinkt

1Ola Klåbakken50Laugen Bueskyttere9,312
2Terje Bakke50Kvinnherad Bogeskyttarklubb8,937
3Lars Erik AmundsenH.E.G. IL Bueskyttergruppe8,729
3Bjørn StorøienFjordane Bogeskyttarklubb8,729
5Rolf Inge Bryne50Kristiansand Bueskyttere8,625
6Bjørn Iver Olufsen50Solør Bueskyttere8,500
7Trond Hagrup50Laugen Bueskyttere8,416
8Asla Morten OddenLand Bueskytterklubb8,395
8Hans Einar HolmedalKvinnherad Bogeskyttarklubb8,333
10Øystein Larsen50Solør Bueskyttere8,145

Langbue

1Odd  Arne Langeland50Ålesund Bueskytterklubb8,020
2Per Ivar Pahlm50Fana Bueskytterklubb7,958
3Arne Jensen50Lillehammer Bueskyttere7,875
4Harald AndersenHardanger Bogeskyttarklubb7,583
5Knut Neergaard50Drammen Bueskyttere7,500
6Ove Erdal50Hardanger Bogeskyttarklubb7,458
7Bjørn Ivar Kampen50Harstad Bueskyttere7,145
8Stein Anzjøn50Klepp Bueskyttere7,000
9Kjell Håvar Huse50Harøy Bueskyttere6,854
10Kristian  HansenKlepp Bueskyttere6,770

Buejeger

1Ernst Thorkildsen50Solør Bueskyttere10,210
2Rune SoldalHardanger Bogeskyttarklubb9,812
3Frank HansenSolør Bueskyttere9,354
4Henrik Tiedemann ThorenFana Bueskytterklubb9,321
5Milos Arent50Hamar & Omegn Bueskyttere9,270
6Egil Aun VikørHardanger Bogeskyttarklubb8,937
7Stig Yngve Røknes50Hardanger Bogeskyttarklubb8,750
8Gunnar SætermoenSolør Bueskyttere8,437
9Odvar Skibekk50Solør Bueskyttere8,083
10Magrethe SætermoenSolør Bueskyttere7,937

Compound rekrutt

1Alekxander SoldalHardanger Bogeskyttarklubb9,687
2Guro Aurora Bakken DreyerHarstad Bueskyttere8,458
3Marit BallestadGrenland Bueskyttere3,833

Barebow rekrutt

1Hans Gustav RefneHvaler IL Bueskyttergruppe7,208
2Benjamin StoresundBergen Bueskyttere6,541
3Line LøeDrammen Bueskyttere6,375
4Alette Bangor AndreassenÅlesund Bueskytterklubb4,479

Recurve rekrutt

1Emil BorgaasSarpsborg Bueskytterklubb9,187
2Joakim FlatebyLillestrøm & Omegn Bueskyttere8,854
3Mika Aanstad JakobsenHarstad Bueskyttere6,312
4Runar Lanes TønnesenHarstad Bueskyttere4,520

Instinkt rekrutt

1Magnus BekkosH.E.G IL Bueskyttergruppe6,612
2Synnøve BallestadGrenland Bueskyttere6,208
3Jønnes KruzyckiKongsvinger Bueskyttere4,645

Innendørs sesongen 2019-2020

Recurve Senior 60 piler

1Paul Andre Hagen Sandefjord Bueskyttere584
1Sander ThorbjørnsenJr.Sarpsborg Bueskytterklubb584
3Simen B. Burhol Lillestrøm & Omegn Bueskyttere582
4Hans Kristian HaakonsenKadSkudeneshavn Bueskytterklubb572
5Magnus Pilskog Stein Førde Bogeskyttarklubb571
6Stian Spildrejorde Sverresborg Bueskyttere569
7Wanja M- Richardsen Tønsberg568
8Jon Arne Storelv Tinden565
9Katrine HillestadJr.Stavanger565
10Brigitta C.B. Brueland Sandefjord564

Recurve Senior 30 piler

1Paul Andre Hagen Tønsberg291
1Sander Thorbjørnsen HasthiJrSarpsborg291
3Hans Kristian HaakonsenKadSkudeneshavn286
3Jørgen Aarhaug Sørumsand286
5Laila Fevang Tønsberg284
6Ole Petter Willassen Fredrikastad283
6Marie Gulland Fredrikastad283
6Simen Borhol Lillestrøm283
6Geir Klingenberg Rana283
10Katrine HillestadJrStavanger282
10George Refseth50Oslo282

Compound Senior 60 piler

1Anders FaugstadJr.Klepp598
2Njål Åmås Klepp594
3Runa Grydeland Klepp592
4Mads Haugseth Yrjar590
4Morten Bøe Sandefjord590
6Eivind Lie Klepp588
7Sander  Berner FigvedKadKlepp586
8Oddmund Tjentland Klepp585
9Odd Kjetil Hjelanes Tustna581
10Trym IsnesJr.Tønsberg580

Compound senior 30 piler

1Anders FaugstadJrKlepp297
2Njål Åmås Klepp296
2Morten Bøe Sandefjord296
4Sander Berner FigvedKadKlepp294
5Atle Helland50Kvinnherad291
6Marius Rogstad Sverresborg289
7Yuri Makassiouk Vigra288
7Tommy Figved Klepp288
7Jørgen Skeie Johansen Kristiansand288
10Marthe Ludviksen Tinden286
10Runa Grydeland Klepp286
10Stian Sannerud Vidar286

Langbue Senior 60 piler

1Finn Erik Johansen Harstad529
2Inge Fagerheim Vigra525
2Sven-Ove Johansen50Harstad517
4Johny Bergestuen50Klepp517
4Inge Fagerheim50Vigra513
4Knut Neergaard50Drammen513
6Morten Sigvartsen Sørumsand513
6Per Ivar Pahlm50Fjordane512
9Ulf Hansen50Moss512
10Stein Anzjøn50Klepp510

Langbue Senior 30 piler

1Finn Erik Johansen Harstad273
2Morten Sigvartsen Sørumsand265
3Kjell Ivar Huuse50Harøy263
4Sven-Ove Johansen Harstad261
5Knut Neegaard50Drammen259
6Inge Fagerheim Vigra258
7Lidia Kouzgunova Vigra253
8Ulf Hansen50Moss252
9Tor Børud50Lillestrøm249
9Bjørn Ivar Kampen50Harstad246

Barebow senior 60 piler

1Terje Bøe50Sandefjord548
2Stig Gøran Berget Sandefjord546
3Janne Møinichen BrandtzægBergen534
4Anders Gran Tønsberg519
4Arthur Hustveit Fana516
6Frank Roger Johnsen Larvik516
7Johny Sandbæk50Sandefjord511
8Andre Rutledal50Larvik508
9Steinar Graasholt Sandefjord504
9Lars Martin Sørli Kongsvinger504

Barebow senior 30 piler

1Stig Gøran Berget Sandefjord280
2Terje Bøe Sandefjord279
3Rune Henning Edvardsen50Hvaler266
4Lars Marius Sørlie Kongsvinger257
5Tom Halvorsen50Bergen256
5Anders Gran  Tønsberg256
7Andreas Helgesen Sarpsborg255
8Morten Andre Wraalsen Grenland253
9Frank Roger Johansen Larvik252
10Ceilie Skodje Vigra250

Instinkt Senior 60 piler

1Svein Nikolaisen Tinden553
2Stig Gøran Berget Sandefjord548
3Terje Bakke50Kvinnherad542
4Kjetil A.Danevad Kristiansand540
5Lars Erik Amundsen H.E.G.539
6Trond  Hagrup50Laugen537
6Steinar Gaasholt50Sandefjord537
8Jon Kåre Bækkelund Lyngdal528
9Hans Einar Holmedal Kvinnherad526
10Rolf Inge Bryne50Kristiansand522

Instinkt Senior 30 piler

1Svein Nikolaisen Tinden281
2Steinar Grasholt50Sandefjord272
2Ketil A. Danevod Kristiansand272
4Terje Bakke Kvinnherad261
4Lars Erik Amundsen H.E.G.261
4Trond Hagrup50Laugen261
7Heidi Merete Godtlund SørlieKongsvinger259
8Kjerstin Hoff50Fana257
8Rolf Inge Bryne50Kristiansand257
10Frank Johnsen Kvinnherad256
10Ingunn Huuse50Harøy256

Recurve Rekrutt 60 piler

1Inger Magrethe HansenTønsberg571
2Emil BorgåsSarpsborg559
3Maxmin MakassioukVigra545
4Maren WraalsenGrenland538
4Victoria Kristine SelvikFørde538
6Julie Bratland HustveitFana537
7Guro AuroraBakken DreyerHarstad534
8Alexander AmbleDrammen522
9Joakim FlatebyLillestrøm519
10Henriette EnoksenHarstad511
10Veslemøy GjelsvikVestnes511

Recurve Rekrutt 30 piler

1Tilde Wahl HansenAskim288
2Emil BorgaasSarpsborg286
3Maren WraalsenGrenland281
3Heriette EnoksenHarstad281
5Ida Linnea BlindheimsvikVigra278
6Maxim MakassioukVigra277
7Joakim FlatebyLillestrøm272
8Ragna Marie FjeldheimUllensaker263
10Oda Emilie FjeldheimUllensaker251
10Veslemøy GjelsvikVestnes251

Compound rekrutt 60 piler

1Aksel FaugstadKlepp566
2Børge LølandKlepp557
3Sunniva FurnesValnesfjord553
4Victoria Berner FigvedKlepp532
5Gro Aurora Bakken DreyerHarstad508
6Ragna Maridatter BangValnesfjord475
7Odin ThomassønValnesfjord439
8Anders Wennemo SandbakkenSkreia391

Compound rekrutt 30 piler

1Aksel FaugstadKlepp260
2Victoria Berner FigvedKlepp257

Instinkt Rekrutt 60 piler

1Synnøve BallestadGrenland439
2Marit BallestadGrenland407

Barebow Rekrutt 30 piler

1Magnus JensenVestnes231
2Håkon Fagerland ØgaardFana227
3Alette Bangor AndreassenÅlesund220
3Robin Spydevold KarlsenFredrikstad220
5Hans Gustav RefneHvaler214
6Mina AndersenLarvik209
7Ingvild Langerud RøedMoss193
8Stine  Haagstrøm KnappSverresborg183
9Jaydon Santos GjelstenVestnes155
10Nathalie Didriksen KjønnøGoma100

Ser du en feil?